Cybereason EDR

Cybereason jest dostawcą oprogramowania Endpoint Detection and Response (EDR) oraz eXtended Detection and Response (XDR), które zapobiega złożonym zagrożeniom takim jak ransomware i ataki 0-day. System Cybereason chroni komputery pracowników, serwery oraz wirtualne maszyny i oprogramowanie w chmurze. Agent Cybereason Platform Endpoint Sensor jest dostepny dla: Windows (różne wersje), MacOS, Linux (m.in.: CentOS, RedHat, Debian, Ubuntu) a także dla systemu Android. Pokrywa wszystkie etapy zapobiegania atakom mallwareu i obsługi incydentów - od identyfikacji zagrożeń i ochrony, poprzez wykrywanie i reakcję na incydenty do naprawy systemów w razie naruszenia bezpieczeństwa.

 

Główne cechy oprogramowania Cybereason:

  • Błyskawiczna reakcja na incydent bezpieczeństwa.
  • Konsolidacja informacji o incydencie i ich przejrzysta prezentacja poprzez wizualizację "MalOp".
  • Wspomaganie pracy analityków bezpieczeństwa, lokalizacja zagrożeń ukrytych.
  • Szerokie pokrycie spektrum systemów operacyjnych: desktop, server, cloud (kontenery), mobile.
  • Redukuje liczbę potencjalnych raportówanych incydentów bezpieczeństwa, pozwala admnistratorom skupić się na rzeczywistych zagrożeniach
  • Może koegzystować z istniejącym systemem AV lub go zastapićFunkcjonuje w user-space (nie kernel-space) co redukuje liczbę potencjalnych problemów na poziomie systemu operacyjnego i pozwala na wdrożenie bez restaru maszyny (wazne np. dla środowisk OT)
  • Centralne zarzadzanie bezpieczeństwem endpointów.

 

O firmie Cybereason

Firma Cybereason została założona w 2012 r., jej centrala znajduje się w Bostonie (USA), zas oddziały w: Londynie (centrala EMEA), Paryżu, Monachium, Tel Avivie, Singapurze oraz Tokio. Posiada klientów w ponad 40 krajach, a rozwiązania Cybereason są stosowane przez instytucje rządowe, finansowe, duże przedsiębiorstwa i głównych dostawców usług w chmurze na całym świecie. Jednym z załozycieli Cybereason jest Lior Div - izraelski ekspert w zakresie operacji hakerskich, kryminalistyki, inżynierii wstecznej, analizy złośliwego oprogramowania, kryptografii i unikania oszustw, który służył w kluczowych agencjach sił bezpieczeństwa jako dowódca zespołów ds. cyberbezpieczeństwa, gdzie otrzymał Medal Honoru za operację Stuxnet.


Print